Yalovaya Marmaranın En Büyük Termal Yatırımı: TermaCity

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

 İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet'teki Emet Thermal Resort&Spa'yla yapan Karaderili Şirketler Grubu, Yalova ve Balıkesir'deki iki önemli projesini de hayata geçirmeye hazırlanıyor. 
A 7 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren grup Yalova ili Termal İlçesi Akköy'de 3 etap şeklinde 1 inşa edilmekte olan termal otel ve Balıkesir'de yapımı süren, Balıkesir Laguna Thermal ile termal otel sayısını arttırmayı planlıyor. 
yana turizm sektöründe faaliyet gösterdiğini, şimdiki hedeflerinin ise sağlık tesisleri açarak tüm dünyadaki hasta insanların, termal sular ile şifa bulmaları olduğunu söyleyen Deniz Derelli, Yalova'daki projenin Marmara bölgesinin en büyük termal yatırımı olduğunu kaydetti. 

DENİZ DERELLİ: "YILDA 200 BİN KİŞİ HEDEFLİYORUZ"

Termal sağlık turizmi ve şirketin bu alanda yaptığ yatırımlar hakkında bilgiler paylaşan Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, grup yatırımlarını termal turizmde yoğunlaştırdıklarını kaydederek, Kütahya, Yalova ve Sındırgfdaki 3 termal tesisle yılda 200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı hedeflediklerini açıkladı. 

BALIKESİR'E 40 MİLYON EURO'LUK YATIRIM

Grubun 17 yıldan bu Yalova ve Balıkesir'deki projelerin hızla ilerlediğini ... aktaran Derelli, yatırımlara ilişkin şu bilgileri aktardı: "Şu anda Yalova da 2 bin 200 yatak kapasiteli ülkemizin en büyük termal turizm kompleksi inşaatımız devam ediyor. Sadece inşaat için ilk etapta 55 milyon euro yatırım yapıldı. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede yer alacak fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar geniş tutuldu. 
Başka bir önemli ayrıntı ise projenin Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek sarayları andıran görkemli duruşu. Türkiye'deki en iyi termal sulardan birine sahip olan Yalova'nın böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. Balıkesir ilimizde de yaklaşık 40 milyon euro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz." dedi.