TermaCity, Ortadoğunun Yeni Gözdesi Olma Yolunda

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Termal turizme yaptığı 300 milyon dolarlık yatırımla tüm dikkatleri üzerine çeken KaraderiliGrup, Yalova'ya inşa ettiği Yalova Termal Palace Otel ve Devre mülk projesi ile 12 Kral Daireli Yalova Termal Palace, Yalova'yı Ortadoğu'nun Yeni Gözdesi Yapacak. KaraderiliŞirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, Yalova'daki dev tesisin otel etabına yapacakları 12 kral dairesiyle, sadece devlet başkanları ve başbakanlara tahsis edilecek "Presidential Suifin ile ilgili olarak, "ülkemiz termal Turizm'de Avrupa'da 1 'inci sırada olmasına rağmen devlet başkanlarını ağırlayacak bir tesis şimdiye kadar yoktu ilk kez tesisimizde bunu gerçekleştireceğiz. İstanbul'a en yakın termal su olma özelliğini taşıyan Yalova'nın turizm kapasitesini 3'e hatta 4'e katlaması beklenen Yalova Termal Palace'ın, katma değerini özetleyen Orhan Karaderili, 'Yalova, yatırım yapılmakta çok geç kalınmış bir yer. Bölge gerek termal, gerekse yaz turizmi açısından potansiyele sahip olmasına rağmen sadece 1800 yatak kapasitesi mevcut. 2200 yatak kapasiteli Termal Palace projesi Yalova'nın mevcudunun bile üstünde. 
Ortadoğuluların Yalova'ya olan ilgisini gördük. 

Yalova'da Arap zenginlerin para akıtacağı bir kalitede ve ... kapasitede bir tesis yok. Bu yüzden "Saray konsepti" ve lüksten daha fazlasını vaat ediyoruz" dedi. 

12 kral daireli devremülk.. 

Yalova Termal Palace projesindeki "lüksün sınırlarını zorlayan" ibaresini anlatmak için gösterilebilecek en büyük örnek 12 kral dairesi... 
Dev otellerde bile 1 kral dairesi bulunurken 12 kral dairesini yapma fikri kulağa "çılgınca" gelse de Orhan Karaderili bunun gerekli olduğu görüşünde: "Ortadoğu'ya yönelik bir tesis yapıyorsanız buraya kralların, prenslerin veya kral gibi iş adamlarının gelmesini bekliyorsunuz demektir. Kralların aileleri geniş ve her biri burada lüksü istiyor. Tesisinizde bir kral kalıyorken siz bir diğer krala 'odamız yok' diyemezsiniz. Bu yüzden Yalova TermalPalace'a 12 kral dairesi inşa ediyoruz. Dairelerin her biri 256 metre kare ve her birinin terasında kendi yüzme havuzları mevcut olacak" dedi. 
Yalova'daki yatırımını gezerken karşılaştığı bir manzarayı anlatan Orhan Karaderili, "Dubai Şeyhi Mahdum'un eşinin 4 araçlık bir konvoyla Yalova'ya geldiğini gördüm. Bir oteli tamamen kapatmış ve bir hafta kalmıştı. Şeyhlerin, eşlerinin Yalova'da kalacağı bir tesis yok. 
Biz böyle bir tesis ... inşa ediyoruz. Çünkü eğer böyle bir tesis yaparsanız Şeyhler ve eşleri 1 ay yada daha fazla kalır Yalova'da" diyor.