Terma Cityde ilk etap tamamlandı

Karaderili Şirketler Grubu Editör 12 Haziran 2018

Karaderili Şirketler Gurubu tarafından Yalova'nın Termal ilçesi Akköy'de 56.673 m2 arazi üzerinde 3 etap şeklinde sürdürülen TermaCity ilk etabı olan apart etabı tamamlandı. 

Yalova bölgesinin beş yıldızlı en büyük termal oteli olacak olan TermaCity ilk etabı ve SPA merkezi Karaderili Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla hizmete açıldı. 
TermaCity'nin ilk etabında yer alan SPA Merkezinin açılışına Karadereli Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Otelcilik ve devre mülk gibi alanlardaki 20 yıllık tecrübesiyle yola çıkan Karadereli Şirketler Grubu'nun "Vizyon Projesi" olarak adlandırdığı en büyük yatırımı TermaCity , Devremülk ve Spa Merkezi konseptinde. 
Hisseli gayrimenkul olarak tapularını teslim alan hisseli gayrimenkul yatırımcıları; 1+0,1+1,2+1,3+1 ve 4+1 olarak 37 metrekareden başlayıp 223 metrekareye kadar büyüyen ünitelerde termal tatilin keyfini çıkarmaya başladılar. 
Tamamlanan ilk etapta, 10 adet özel hamamlı daire, 2 adet açık yüzme havuzu ve 1 adet restoran hizmete girmiş olup her geçen gün tamamlanan ... yeni birimleri ile misafirleri ile buluşuyor. 
Selçuklu saraylarını andıran görkemli mimarisiyle ön plana çıkan TermaCity otelin bir diğer özelliği ise kendi arazisinde çıkan sıcak yer altı suyunun olması. Tesis kaynağın üzerinde olduğu için termal suyunda herhangi bir mineral kaybı yaşanmadan şifalı su misafirlerine ulaşıyor. 
'2017 Haziran'da tamamlanıyor' Karadereli Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karadereli Marmara'nın en büyük termal tesisi olan TermaCity  projesinin 5 yıl önce Devremülk etabıyla start aldığını belirtti. Karadereli, bu bölgenin turizm planları onaylanmadığı için projemize ilk etapta devremülk olarak başladık. 2 yıl önce turizm planları onaylandı ve biz üç sene kadar bu planı beklemek zorunda kaldık. Projemiz hazır, alt yapısı hazır ama ruhsat alamıyorduk. Planların onaylanması sürecinde bizde devremülk kısmına başladık. 2 sene önce turizm planları çıktı ancak 3 gün içerisinde Yalova Mimarlar Odası'nın plana itirazı sonucu planlar iptal oldu. bizler işlemlerimizi önceden verdiğimiz için onay çıktıktan hemen sonra biz ruhsatımızı aldık. Tesis çevresindeki diğer arazilerde ... de beş yıldızlı tesis projeleri vardı ancak plan iptal edilince bu projeler hayata geçmedi. Biz 1 gün farkla ruhsatımızı alabildiğimiz için yatırımımız devam ediyor. 
Rakiplerimiz için üzülürken kendi adımıza da seviniyoruz çünkü piyasadaki tek beş yıldızlı otel pozisyonunda olacağız. 
Şu anki mevcut plan ile önümüzdeki beş yıl boyunca burada beş yıldızlı bir yatırım olabileceğini düşünmüyorum. 
Otelimizde yaklaşık 600 kişiyi istihdam edeceğiz bunlardan 500'ünü Yalova'dan istihdam edeceğiz' dedi. 

'1600 kişilik kongre salonu'

716 odalı TermaCity'nin 2200 yatak kapasitesinin bulunduğunu ifade eden Karadereli şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karadereli, 'Termal otel olarak Yalova'nın en büyüğü olan tesisimizle halihazırda bile Yalova'nın en büyük yatak kapasitesine sahibiz. Yalova'nın hafta sonunun yanı sıra hafta içinde de yoğunluğunu oluşturmak için projemizde her türlü detay düşünüldü. 1600 kişilik kongre salonumuzla gurupları burada ağırlamayı planlıyoruz. 
Yalova'da bu kapasitede böyle bir düşünce yok, fakat baktığınız zaman Yalova'da inanılmaz bir ... potansiyel var. Yeni açılacak körfez köprûsûyte birlikte İstanbul'dan yarım saatte gelebileceğiniz yeşillik içinde, sağlıklı bir şekilde termal su ile buluşturup, istedikleri kalitede toplantı hizmetlerini vermeyi amaçlıyoruz. 
Yalova bugüne kadar İstanbul, Bursa illerinin arka bahçesiydi ama biz artık Yalova'yı ön bahçe yapmayı düşünüyoruz. 
Biz Antalya'yı kendimize rakip alıyoruz. Kurumsal şirketler kış aylarında toplantılarını Antalya'da yapıyor ve bu toplantılarının büyük kitlesi İstanbul üzerinden katılım sağlıyor. Ulaşım avantajını da kullanarak, projemizde yer alan 1600 kişilik kongre salonu ile kurumsal firmaları Yalova'ya çekmeyi hedefliyoruz" dedi. 

(Orta Doğu Pazarını, Yalova'da Keşfettik' Karadereli, 1 Haziran 2017'de açılacak otelimiz için 15 ayrı ülkede şu an satış ofisimizi açıyoruz. Daha önceden de çeşitli platformda gecelik 700 bin kişiyi misafir etmeyi hedeflediğimizi dile getirmiştik, burada bizim gibi firmalar çoğaldıkça ayrı bir destinasyon oluşacak. 10 tane daha beş yıldızlı olsa burada, belki de 2 milyon geceleme olacak ve Yalova kazanacak. 
Rakiplerimizin buraya gelmesini isteriz, ... burada bir destinasyon olsun. Çünkü Yalova'nın çok rahatlıkla 1 Milyon turisti aşacağını düşünüyorum. 
Yalova'ya geldikten sonra Ortadoğu pazarını keşfettik, bugüne kadar bizim şirketler gurubunun Orta doğuyla ilgisi yoktu. 
Yalova bu bağı tesis etti. 
Bir Termal turizm müşterisi beş yazlık turizm müşterisine bedeldir. Eğer hizmeti ve kaliteyi sağlarsanız bu müşteri potansiyelini çekebilirsiniz" şeklinde konuştu.