TermCityde Hedef 200 Bin Kişi

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Emet Termal Resort&Spa işletmesinide yapan Karaderili şirketler grubu Emet ve Yalova'da bulunan tesisleri ile 200 bin kişiyi termal şifa ile buluşturmayı hedefliyor. 
Karaderili Şirketler Grup'u Yalova ve Balıkesir'de İ 115.1 etmeye başladığı dev tesisler bittiğinde 200 bin kişiyi şifalı termal sularla buluşturmayı hedefliyor. Termal suların tarihten beri şifa kaynağı olarak bilindiğini söyleyen Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, "Ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifâ arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmışnr. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğrıı olacaktır." dedi. 

İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya'nın Emet ilçesindeki Emet TermalResort&Spa'yla yapan Karaderili Grup, Yalova ili Termal İlçesi Akköy'de 3 etap şeklinde inşa edilmekte olan termal otel ve Balıkesir'de yapımı süren, Balıkesir Laguna Thermal ile termal otel sayısını arttırmayı planlıyor. Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, termal sağlık turizmi ve şirketin bu alanda yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. Türkiye'nin dünyada termal kaynağa sahip ... sayılı ülkelerden olduğunu belirten Derelli, yatırımlarını termal turizmde yoğunlaştırdıklarını kaydetti. 
Derelli, Kütahya, Yalova ve Sındırgı'daki 3 termal tesisle senede 200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı hedeflediklerini dile getirdi. 
Yalova'ya Marmara'nın en büyük termal yatırımı Emet'teki Emet Thermal Resort&Spa'nın ardından , şimdi de Yalova ve Balıkesir'de iki önemli projeyi hayata geçirecek olan Karaderiligaip, 17 yıldan bu yana turizm sektöründe faaliyet gösterdiklerini, şimdiki hedeflerinin ise sağlık tesisleri açarak tüm dünyadaki hasta insanların, termal sular ile şifa bulmaları olduğunu söyledi. Karaderili Şirkeder Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, Yalova'daki projenin Marmara bölgesinin en btiyük termal yatırımı olduğunu belirterek, "Ş11 anda Yalova'ya 40 bin m2 arazi üzerine, 5 bin metrekare sağlık, spa ve kür merkezi 2 bin 200 yatak kapasiteli ülkemizin en büyük termal turizm kompleksi inşaatımız devam ediyor. 
Sadece inşaat için ilk etapta 55 milyon euro yatırım yapıldı. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede ver alacak fıziktedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzlan ve ... spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar geniş tutuldu. Başka bir önemli ayrıntı ise projenin Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek saravlan andıran görkemli duruşu. Türkiye'deki en iyi termal sulardan birine sahip olan Yalova'nın böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. 
Balıkesir ilimizde de yaklaşık 40 milyon euro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz." dedi. 

3 TESİS HİZMETE GİRDİ 2'SI HAZIRLANIYOR

İlk tesisini Kuşadası'nda Holiday Leisure Clubadıyla açan Karaderili Şirketler Grubu Bodrum'un incisi Akyarlar'ın mavi bayraklı denizine nazır MioBiancoResort'ie ikinci yatırımını yaptı. 
ilk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet'teki Emet ThermalResort&Spa'yla yapan Karaderili Grup, Termal turizme parmakla gösterilen bir tesise imza attı. Emet ThermalResort&Spa gerek doğası, gerekse termal suyunun favdalarıyla Türkiye'nin örnek tesisleri arasına girdi.