Termal Tesislerdeki Su İlgi Çekiyor

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Kütahya Emet Termal Resort Otel'in kaynak suları yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Emet ilçesinde bulunan termal tesisler içerisindeTürkiye'nin tek yosun havuzu cilt ve deri hastalıklarında alternatif. Güneş enerjisi ile oluşturduğu yosun partikülleri ile cilt, deri, kolestrol gibi rahatsızlıklara da alternatif olan yosun havuzu dünyada ikinci,Türkiye'nin tek olma özelliğini taşıyor. 

Emet Termal Resort & Spa tesisleri içerisinde yer alan yosun havuzu yurt içi ve yurt dışından gelen turistleri ağırlıyor. Hava koşullarına rağmen 39 derecede kaynayan yosun havuzunun cilt, deri, saç ve tırnak hastalıklarında fayda sağladığına değinen Karaderili Şirketler Grubu Bayi ve Acente Koordinatörü Deniz Derelli, "Kütahya'nın Emet ilçesinde dışarıdaki ısıya rağmen 39 derecede kaynayan yosun havuzumuzun farklı özellikleri var. Bunlardan en önemlisi cilt, deri, saç ve tırnak hastalıklarına faydalı olması." diye konuştu. Suyun içerisindeki etken maddeler hakkında bilgi veren Derelli, konuşmasına şöyle devam etti: "İçerisinde bulunduğu sodyum arjinad maddesi ve minerali ile beraber vücuttaki toksinlerin atımını sağlayarak hızlı bir şekilde kilo kaybı verilmesine sebep oluyor. Ayrıca ... yosun havuzumuz sedef, akne ve mantar gibi birçok hastalığa iyi gelmekte. Yosun havuzumuz, Jtk düzenli olarak belirli kürlerde kullanıldığında eklem romatizma ve M birçok hastalıkta faydası olduğu düşünülüyor. Yosun havuzumuz bu özelliği itibari ile Türkiye'deki tek olma özelliği ile ender rastlanan bir şifa kaynağıdır." dedi.Şirket hedeflerinin, termal sağlık ve termal tedavide her yaş grubuna hitap etme olduğuna değinen Derelli, "Şirketimizin hedefi yediden yetmişe tüm yaş gruplarına termal tedavi ve termal sağlık hizmetlerine teşvik etmek. Yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimizi uzun vadeli bu tesislerde ağırlamayı düşünüyoruz. 

Tesisimiz su değerleri açısından bakıldığında 6 farklı su içeriyor. Yosun havuzu, acısı ile fosfor ve sodyum bakımından zengin farklı bir termal suyumuz var. İçmece olarak şekersu olarak nitelendirdiğimiz özel bir suyumuz var ve iki ayrı ayak havuzumuz var. Ayak havuzuna baktığımızda mantar ve tırnak hastalıkları konusunda ciddi anlamda çözüm sağlayan özel havuzlardır.Tesisimizde kaynayan acısı çok farklı bir özelliğe sahip. 
Zeytinyağı ve su bildiğiniz gibi birbirine ... karışmayan iki ayrı madde. 
Fakat bu su zeytin yağı ile birlikte karışıyor ve merhem kıvamına geliyor. Bu merhemimiz yanık vakalarında kullanılıyor." ifadelerini kullandı.Tesis içerisinde yer alan bir suyun diyabet hastalarının kullanması halinde şeker düzensizliğine dengeleyici unsur olarak görüldüğünün altını çizen Dereli, "Termal turizm ciddi rağbet görme başladı. Yabacı turistlerin Türkiye'de konaklama tercihleri arasında ekonomi geliyor aslında. Bununla beraber ülkemizdeki mevsim değerlerinin yaşanabilirlik seviyesinde olması yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.Termal sular açısından zengin bir tesise sahibiz. İçmece su diye tabir ettiğimiz bu su şeker hastalarının dirençlerini dengeleyen özel bir unsur içeriyor. Konaklayan misafirlerimizin bize olan geri dönüşlerde bu suyun dengeleyici unsur olarak bildiriliyor.Türkiye'nin dört bir yanına bu suyu gönderiyoruz. Birçok suyla alakalı sağlık bakanlığından destek bekliyoruz. Bu suyun ihtiyaç sahibi insanlara ciddi anlamda çalışmalar sağlanırsa şifa kaynağı olacağı inancındayız. İşletme yetkilileri olarak bizler de bu hususta elimizden geleni yapacağız." şeklinde konuştu.Soşyal paylaşım sitelerinde gördükleri bir ilan ile İran'dan Kütahya'ya gelen Murat Muhammed Âmini, ... ilçede 10 gündür konakladıklarını, ilanlarda bahsedilen suların vücut dirençlerine iyi geldiğini belirterek, "Yaklaşık 10 gündür buradayım. Burada birden fazla hastalığa iyi gelen çok fazla değişik sular var. Hepsini kullanma fırsatım oldu. Yosunlu havuza hayran kaldım. Gerçekten dünyada eşi benzeri yok, havuz ertesi insan kendini çok fazla genç ve zinde hissediyor. Bunun akabinde her sene buraya gelmeyi düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 
Eşi Seher Alizede ise "İran ve Türkiye'nin sahilleri çok fazla sıcak, fakat burası yaz mevsiminde dahi serin, çok fazla güzel havası var, doğa ile iç içe, ben de eşim gibi tüm içmece ve termal suları kullandım. Yosunlu havuza hayran kaldım. Kadın hastalıklarına çok fazla faydası var. İran'a döndüğümde bayan arkadaşlarıma burayı anlatacağım. 
Kesinlikle tüm bayanların gelmesi lazım gelen bir kaplıcadır." dedi.