Termal Tesisler Sağlık Turizminde Ciddi Rol Oynuyor

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli. "Termal sular sadece tedavi amaçlı değil, koruyucu ve bağışıklık sistemini geliştiren değerler olarak da geliştiriliyor" dedi. 
17 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren Karaderili Şirketler Grubu, sağlık turizmine yönelik termal ve spa merkezleriyle sektöre ciddi katkı sağlıyor. Kuşadası, Bodrum, Kütahya. Yalova ve Balıkesir'de dev tesislere sahip olan grup. yurtdışından sağlık hizmeti almak için gelen konuklar ile yerli misafirlerin şifa görmesine yardımcı oluyorlar. Sağlık turizmine ciddi YATIRIM  yaptıklarını ifade eden Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, "Sağlık turizminin detayına baktığımız zaman gerçekten ilerleyen ve önü açık olan bir sektör. İnsanoğlunun sağlık gereksinimlerinden doğan ve termal sularının faydalarının her geçen gün daha fazla öğrenildiği ve daha fazla kitlelere ulaştığı bir zamanda yaşamaktayız. Termal sular sadece tedavi amaçlı değildir. aslında koruyucu ve bağışıklık sistemini geliştiren de ğerler olarak da geliştiriliyor" diye konuştu. 

TÜRKİYE'YE AŞIK İNSANLAR

Türkiye'nin jeopolitik ve coğrafi konumundan ötürü gerçek bir cennet olduğunu belirten Derelli. "Dört mevsimin bir arada ... yaşandığı farklı lokasyonlara sahibiz. Yalova bunun için çok önemli mekanlardan bir tanesi. Coğrafi konumuna baktığınız zaman yazı. kışı bir arda yaşayacağınız, termal suyu ile beraber kayak merkezi. İstanbul gibi bir metropole yakınlığı. Arap ve Avrupa halklarının ilgisini çekmektedir. Ortadoğu pazarı Türkiye'ye inanılmaz bir önem gösteriyor. Bu değerleri yan yana koyduğumuzda Türkiye gerçekten gerek YATIRIM  için gerekse de turizm sektörünün pazarlanması için en doğru lokasyon" ifadelerini kullandı. Derelli. projelere Erbil. Kuveyt. Dubai. Suudi Arap emirliklerinden ciddi talepler olduğunu, insanların Türkiye aşığı insanla olduğunu söyledi. 

TERMAL SUYUN FAYDALARI

Termal suların öncelikle bağışıklık sistemini güçlendirici ve vücudu koruyucu etkilere sahip olduğunu vurgulayan Derelli, "Bunun yanı sıra doktor tavsiyesi ile beraber fizik, fizyoterapiler, romatizmal hastalıklar, kadın hastalıkları, eklem problemleri, cilt, akne. saç ve deri hastalıklarında tedaviyi destekleyici değerler niteliğindedir. Termal sularımızın çıktığı bölgelerde çıkan kirli ve yosunlu donelerde bu tedavi • unsurlarını destekleyici önemli etkenlerden biridir" dedi.