Termal Tesisler Sağlık Turizminde Ciddi Rol Oynuyor

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Deniz Derellı, 'Termal sular sadece tedavi amaçlı değil, koruyucu ve bağışıklık sistemini güçlendiren değerler olarak da geliştiriliyor' dedi Karaderılı Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derellı, 'Termal sular sadece tedavi amaçlı değil, koruyucu ve bağışıklık sistemim geliştiren değerler olarak da geliştiriliyor* dedi. 
17 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren Karaderılı Şirketler Grubu, sağlık turizmine yönelik termal ve spa merkezleriyle sektöre ciddi katkı sağlıyor. Kuşadası, Bodrum, Kütahya, Yalova ve Balıkesir'de dev tesislere sahip olan grup. yurt dışından sağlık hizmeti almak için gelen konuklar ile yerli misafirlerin şifa görmesine yardımcı oluyorlar. 
Sağlık turizmine ciddi yatırım  yaptıklarını ifade eden Karaderılı Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derellı, 'Sağlık turizminin detayına baktığımız zaman gerçekten ilerleyen ve önü açık olan bu sektör. 
insanoğlunun sağlık gereksinimlerinden doğan ve ter mal sularının faydalarının her geçen gün daha fazla öğrenildiği ve daha fazla kitlelere ulaştığı bir zamanda yaşamaktayız. Termal sular sadece tedavi amaçlı değildir, aslında koruyucu ve bağışıklık sistemim geliştiren değerler olarak d3 geliştiriliyor' diye konuştu. 

TÜRKİYE'YE AŞIK ... İNSANLAR

Türkiye'nin jeopolitik ve coğrafi konumundan ötürü gerçek bu cennet olduğunu belirten Derellı, "Dört mevsimin bir arada yaşandığı farklı lokasyonlara sahibiz. Yalova bunun için çok önemli mekanlardan bir tanesi. 
Coğrafi konumuna baktığınız zaman yazı, kışı bir arda yaşayacağınız, termal suyu ile beraber kayak merkezi, İstanbul gibi bir metropole yakınlığı, Arap ve Avrupa halklarının ilgisini çekmektedir. Ortadoğu pazarı Türkiye'ye inanılmaz bir önem gösteriyor. 
Bu değerleri yarı yana koyduğumuzda Türkiye gerçekten gerek YATIRIM  için gerekse de turizm sektörünün pazarlanması için en doğru lokasyon* ifadelerini kul landı. Derellı, projelere Erbıl, Kuveyt, Dubai, Suudi Arap emir İlklerinden ciddi talepler olduğunu ve bu kişilerin Türkiye aşığı olduk larını söyledi. 

TERMAL SUYUN FAYDALARI

Termal suların öncelikle bağışıklık sistemini güçlendirici ve vücudu koruyucu etkilere sahip olduğunu vurgulayan Derelli, 'Bunun yanı sıra doktor tavsiyesi ile beraber fizik, fizyoterapiler, romatızmal hastalıklar, kadın hastalıkları, eklem problemleri, cilt, akne, saç ve den hastalıklarında tedaviyi destekleyici değer ler niteliğindedir. Termal sularımızın çıktığı bölgelerde çıkan kırlı ve yosunlu donelerde ... bu tedavi unsurlarını destekleyici önemli etkenlerden bindir* dedi.