Şimdi Sağlık Zamanı

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Sonbahar ile birlikte termal oteller yüzde yüzlük doluluk oranına ulaşırken, tatilcilerin büyük çoğunluğu yabancı turistlerden oluşuyor. Özellikle, İran, Irak, Almanya, Fransa ve Avusturyalı turistler, Türkiye'ye termal sular için tercih ediyor. 
Yetkililer, ülkemizde iklim şartlarının değişmesi ile her geçen gün kar yağışının az olması nedeniyle, artık yerli turistlerinde, kış tatili için kar olan bölgeler yerine, sayısız şifalı suların olduğu termal otelleri tercih ettiğini söylüyor. 
Birçok ilde termal tesisleri bulunan Karaderili şirketler gurubu, Yalova başta olmak üzere, termal turizmine büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şirket Yalova'ya 40.000 m2 arazi üzerine 2 bin 200 yatak kapasiteli, Türkiye'nin en büyük termal turizm kompleksi inşa ediyor. Sadece inşaat için ilk aşamada 55 milyon Euro yatırım yapılan tesis Selçuklu ve Osmanlı mimarisini günümüze sunuyor. 

Fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açıkkapalı yüzme havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanların bulunduğu dev tesis çok kısa süre içerisinde, yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunulacak. 
Karaderili grubunun, yatırım yaptığı en önemli yerlerden biriyse ... Kütahya'daki, Emet TermalResort&Spa. Otel gerek paha biçilmez doğası, gerekse şifalı kaynak sularıyla tatilcilerin vazgeçilmez yerlerinden birisi. 
Türkiye'de Kütahya Emet Termal Resort&Spa dışında başka hiçbir yerde olmayan, altı farklı termal suyu mevcut. 
Tesiste bulunan yosun havuzu ise Türkiye'de tek ve Dünya'da sadece iki ülkede bulunmakta.
Yirmi dört saat yosun üreten doğal termal yosun havuzu, birçok hastalığa da iyi geliyor. Yosunlu sıcak su terleterek zayıflatma özelliğinin yanı sıra kollestrol, lipit, trigilserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı özelliğe sahip. 
Sağlık deposu olan doğal yosunlu termal su metabolizmayı düzenleyerek vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı oluyor. 
Zayıflatma, akne ve çeşitli deri hastalıkları ağrılı romatizma, iltihabi kadın hastalıkları, gut hastalığı ve buna bağlı sinir hastalıkları, adale ağrıları, cildi sıkılaştırma özelliği, vücuttaki toksinleri ve zararlı maddeleri temizleme, selülit gidermede büyük yarar sağlıyor. Kalsiyum ve magnezyum oranı çok yüksek olduğu için de kemik erimesine hastalığında tedavi sürecini hızlandırıyor. 
Dinlenme, sağlık, spa, masaj, havuzlar gibi saymakla bitmeyecek alternatifleri olan termal oteller, tatilcilere unutulmaz bir kış tatili sunacak.