Sağlık Turizmi Büyüyor

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı rapor sağlık turizminin son üç yılda büyük gelişim göstererek, turizmde büyük bir potansiyele sahip olduğu belirtildi. 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe büyüyen sağlık turizmi hakkında bilgi veren Karaderili şirketler gurubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli; Artık insanların sadece sağlık için değil tatil içinde sağlık turizmini tercih ettiğini, bunun en başlı sebeplerinin ise sağlık turizminin ülkemizde ucuz ve konforlu olması, termal bölgelerin sahil bölgelere oranla daha serin olduğunu söyledi. 
Derelli; "Türkiye'de Sağlık turizmi hızla büyümektedir. Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız, sadece sağlık için değil artık tatil amaçlı olarak da, termal otelleri tercih etmektedir. Termal otellerde tatil yaparak aynı zamanda tedavi edici termal sulardan yararlanmaktadırlar. Ayrıca Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde sağlık turizminin fiyatlarının çok yüksek olması, yabancı turistlerin tercihini Türkiye çevirmektedir. Başta İran, Irak, Almanya, Fransa ve Avusturyalı turistler başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından misafirler ağırlanmaktadır. 

Bu bağlamda Avrupa'nın en iyi suyu seçilen, Termal sular bakımından oldukça zengin olan Kütahya'nın ... Emet ilçesi, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Tesislerde içmece ve termal olarak 6 farklı su ile birçok hastalıkta yardımcı tedavi yapılmaktadır. Tesiste bulunan yosun havuzu Türkiye'de tek Dünya'da ise sadece 2 ülkede bulunmaktadır." dedi. 
Termal Suyun Faydalarından bazıları; Solunum Sistemi Hastalıkları Cilt Hastalıkları Kas ve İskelet Sistemi Hastalıkları Mide ve Bağırsak Sistemi Hastalıkları Böbrek ve İdrar Yolları Hastalıkları Kadın Doğum Hastalıkları Nörolojik Hastalıkları için faydalı olmaktadır. 
İçme kürleri olarak da; Sindirim sistemi hastalıkları Bağışıklık sistemi güçlendirilmesi Diyabetik ve Karaciğer rahatsızlıkları Kemik ve Dişlerin güçlendirilmesinde Hücre metabolizmasının ve vücuttaki su dengesinin yapılanmasında fayda sağlar. 
24 saatte yosun üreten doğal yosun havuzunun zayıflatıcı özelliğinin yanı sıra, kolesterol, lipid, trigliserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı, toksin atıcı ve doku yenileyici özelliği vardır. Şifalı su içildiğinde, mide, bağırsak, karaciğer ve safra kesesi, böbrek fonksiyonları üzerinde düzeltici etkisi vardır. Böbrek taşı düşünmeye ve iltihabi hastalık nekahetlerinde yarar sağlar. 
Öte yandan kaplıca suyu, çocuklarda duruş, hareket ve denge ... kusuru, yetişkinlerde osteoporoz, ciltteki kırışıklıklar, kilo problemi, romatizma, gut, sinir hastalıkları, adale ağrıları, mide ve bağırsak rahatsızlığını ve en önemlisi de, 11 gün içinde sedef ve egzama hastalığını tedavi edici özelliği var.