Sağlık Termal Sularda

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Sağlık turizmi arasında önemli bir yer tutan termal suların yüzyıllar öncesine dayanan bir geçmişi var. Kaplıcaların tesisleşmesiyle artık ismini termal tesislere bırakan, sağlığın yanında konforu da düşünerek yeni nesil gençleri de termal turizme çekmeyi hedefliyor. 
4 Farklı termal suyu ile Türkiye'nin sağlık deposu haline gelen ve sadece Türkiye'de KütahyaEmet Termal Resort & Spa dışında başka hiçbir yerde olmayan, 24 saat yosun üreten doğal termal yosun havuzu sağlık dağıtıyor. Yurtdışında birçok enstitüde tedavi için kullanılan bu yosun Türkiye'de ise tamamen doğal olarak yeraltından 39 derece sıcaklıkta kaynayan termal su, güneş ile buluşması ile yosun partikülleri oluşuyor. Yosunlu sıcak su terleterek zayıflatma özelliğinin yanı sıra kollestrol, lipit, trigilserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı niteliktedir. 
Ayrıca doğal yosunlu termal su metabolizmayı düzenleyerek vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olur ve doku elastikiyetini artırarak dokuları gençleştirir. 
Yosunlu termal suyun özellikleri bunlarla sınırlı değildir.. 

Zayıflatma, akne ve çeşitli deri hastalıkları ağrılı romatizma, iltihabi kadın hastalıkları, gut hastalığı ve buna bağlı sinir hastalıkları, ... adale ağrıları, cildi sıkılaştırma özelliği, vücuttaki toksinleri ve zararlı maddeleri temizleme, selülit giderme, kalsiyum ve magnezyum oranı çok yüksek olduğu için kemik erimesine iyi geliyor. Damar yapısını güçlendirdiği için yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol gibi kalp damar hastalıklarına vücuttaki siğil hücreleri yok etmek için fayda sağlayan diğer özellikleridir. 

Sağlık bakanlığı ve İstanbul üniversitesinin verdiği rapor doğrultusunda Karaderili Şirketler Grup bünyesindeki Yalova Termal Palace ve Emet Termal Resort & Spa tesislerinde sağlıklı suların iyi geldiği hastalıklar da saymakla bitmiyor. 7'DE Romatizmadan cilt rahatsızlıklarına, kireçlenmeden bel fıtığına kadar birçok hastalığa iyi gelen termal suların faydaları saymakla bitmiyor. 
Türkiye'deki termal sağlık kaynaklarının her gün yeni bir özelliği daha keşfediliyor. Türkiye termal kaynakları bakımından Avrupa'da 1. Dünya'da 7.sırada yer alıyor...