Sağlık Termal Sularda

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Yazın favori tatil mekânları artık boşalmaya başladı, Türkiye'nin turizm mevsimi serin sulardan sıcak sulara kaymaya başladı. Gerek suları, gerekse zengin konaklama alternatifleriyle kış turizmini seven tatilcilerin en önemli adreslerinden birisi Emet TermalResort. 
Termal turizmin en gözde ülkelerinin başında olan Türkiye'de sağlık turizmi mevsimi geldi. Başta termal sularıyla ünlü Kütahya Emet olmak üzere birçok yerli, yabancı turist şifa bulmak amacıyla ülkemize akın etmeye başladı.Özellikle, İran, Irak, Almanya, Fransa ve Avusturyalı turistler dünyanın dört bir yanından, Türkiye'ye termal sular için geliyorlar. 
Sağlık turizminin önemli merkezlerinden Kütahya Emet'in en büyük ve kapsamlı tesisi olanEmet Termal Resort, yenilendi ve sonbahar & kış turizm sezonuna hazır bir şekilde ziyaretçilerini bekliyor. 
Termal oteller, kış turizmi için paha biçilmez bir öneme sahip. Güvenli ve huzurlu ortama sahip konaklama merkezleri, termal sularıyla, spa merkezleriyle, yaz turizminin aksine, uygun konaklama fiyatlarıyla, tatilciler açısından büyük bir avantaj niteliğindedir.. Dinlenmek, huzur bulmak ve aynı zamanda termal sularla sağlığınızı korumak istiyorsanız, sizde şifalı suları ile ziyaretçilerini bekleyen ... EmetThermal Resort &Spa'yı tercih edebilirsiniz. 
Sağlık turizmi arasında önemli bir yer tutan termal suların yüzyıllar öncesine dayanan bir geçmişi var. 
Kaplıcaların tesisleşmesiyle artık ismini termal tesislere bırakan, sağlığın yanında konforu da düşünerek yeni nesil gençleri de termal turizme çekmeyi hedefliyor. 
4 Farklı termal suyu ile Türkiye'nin sağlık deposu haline gelen ve sadece Türkiye'de KütahyaEmet Termal Resort & Spa dışında başka hiçbir yerde bulunmayan ve 24 saat yosun üreten , doğal termal yosun havuzu sağlık dağıtıyor. Yurtdışında birçok enstitüde tedaviyi destekleyici ve cilt bakımı için hazırlanan ürünlerin içinde kullanılan bu yosun , Türkiye'de ise kaynağında tamamen doğal olarak, yeraltından 39 derece sıcaklıkta kaynayan termal su ve güneşin buluşması ile kendiliğinden oluşuyor. 
Yosunlu termal su; iltihabi kadın hastalıkları, akne ve sivilce sorunu, sedef, bel ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıklarda, doktor kontrolü ve tavsiyesi ile tamamlayıcı tedavi olarak fayda sağlamaktadır. Ayrıca & M • 1 V suyun ıçeresındekı etken maddeler sayesindekollestrol, lipit, trigilserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı ... niteliktedir. 
Türkiye termal kaynakları bakımından Avrupa'da 1. Dünya'da 7.sırada yer alıyor... 
Türkiye, kaplıcalar bakımından Dünya'da bile eşi benzeri zor bulunan şifalı sulara sahip. İster hastalıklara yardımcı etkide bulunmak için, isterse dinlenmek için olsun, kaplıcalar gitgide tatilcilerin vazgeçilmezi oluyor. Birçok hastalığa yardımcı etkende bulunan suların yanı sıra, huzurlu vakit geçirmek isteyen tatilcilere de fırsat kapısı aralıyor. Kütahya Emet TermalResort&Spa suyla gelen sağlığın kıymetini bilen tatilcilere büyük bir avantaj sağlıyor. 
Dinlenme, sağlık, spa, masaj, havuzlar gibi saymakla bitmeyecek alternatifleri olan oteller, tatilcilere unutulmaz bir kış tatili sunacak.