Emet Thermal: Sağlık Doğal Suda

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Türkiye'nin sağlık deposu Kütahya'daki termal oteller, 4 farklı doğal suyuyla adeta sifa dağıtıyor. 

Şehirdeki termal otellerin 24 saat yosun üreten havuzu; ağrılı romatizmayı, gut hastalığını ve adale ağrılarını tedavi ediyor. Kollestrol, lipit, trigilserid gibi yağ yapıcı maddeleri parcalayıcı nitelik de taşıyan yosunlu sıcak su, yoğun ilgi görüyor. 
Türkiye'deki termal sağlık kaynaklarının her gün yeni bir özelliği daha keşfediliyor. 
Türkiye termal kaynakları bakımından Avrupa'da birinci, dünya ise yedinci sırada yer alıyor. Romatizmadan cilt rahatsızlıklarına, kireçlenmeden bel fıtığına kadar birçok hastalığa iyi gelen termal suların faydaları saymakla bitmiyor. Sağlık turizmi arasında önemli bir yer tutan termal suların yüzyıllar öncesine dayanan bir geçmişi var. Kaplıcaların tesisleşmesiyle artık ismini termal tesislere bırakan, sağlığın yanında konforu da düşünerek yeni nesil gençleri de termal turizme çekmeyi hedefliyor. 

YOSUN HAVUZLU SİFA

4 farklı termal suyu ile Türkiye'nin sağlık deposu haline gelen ve sadece Kütahya Emet Termal Resort & Spa dışında başka hiçbir yerde olmayan. 24 saat yosun üreten doğal termal havuz sağlık ... dağıtıyor. Söz konusu yosun, yurtdışında birçok enstitüde tedavi için kullanılıyor. 
Türkiye'de ise tamamen doğal olarak yeraltında 39 derece sıcaklıkta kaynayan termal su. 
güneş ile buluşması sırasında yosun partikülleri oluşturuyor. Yosunlu sıcak su terleterek zayıflatma özelliğinin yanı sıra kollestrol. lipit, trigilserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı nitelik taşıyor. 

DOKULARI GENÇLEŞTİRİYOR


Ayrıca doğal yosunlu termal su metabolizmayı düzenleyerek vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı oluyor ve doku elastikiyetini artırarak dokuları gençleştiriyor. Yosunlu termal suyun özellikleri bunlarla sınırlı değil. Zayıflatma, akne ve çeşitli deri hastalıkları ağrılı romatizma, iltihabi kadın hastalıkları, gut hastalığı ve buna bağlı sinir hastalıkları, adale ağrıları, cildi sıkılaştırma özelliği, vücuttaki toksinleri ve zararlı maddeleri temizleme, selülit giderme, kalsiyum ve magnezyum oranı çok yüksek olduğu için kemik erimesine iyi geliyor. 

TEDAVİ VE REHABİLİTASYON İMKANI

Sağlık bakanlığı ve İstanbul Üniversitesi'nin verdiği rapor doğrultusunda Karaderili Şirketler Grup bünyesindeki Yalova Termal Palace ve Emet Termal Resort & Spa tesislerinde de sağlıklı suların iyi geldiği hastalıklar saymakla bitmiyor. 
Her türlü romatizma hastalıklarda, ameliyat ve travma sonrası tedavide, adale, ... kemik vücut ağrılarının dindirilmesi kanlanmayı temin ederek tedavi ve rehabilitasyon olanağı sağlıyor. 
Stres ve buna bağlı rahatsızlıklar, duruş, hareket ve denge kusuru tedavisi, spor yaralanmalarında tamamlayıcı, kemik erimelerinde güçlendirici tedavi, eklem ve eklem dışı kireçlenmelerde, akne ve çeşitli deri hastalıklarının (siğil hücrelerinin yok edilmesi, deri hücrelerinin yenilenmesi) tedavisinde, tedavi edici özellik taşıyor.