Karaderili Grouptan Konut Yatırımı

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Hotel ve devremülk yatırımlarıyla ön plana çıkan Karaderili Şirketler Grubu simdi de gayrimenkul sektörüne adım atmaya hazırlanıyor. Şirket Yalova'da 600 villadan oluşan lüks bir site yapacak. Konut yatırımı İstanbul'la devam edecek

Thermal Palace'ta 'Başkanlık süiti' var

Şirketin Yalova'nın ilçesi Akköy'de 40 bin metrekare arazi üzerinde 3 etap seklinde sürdürülen Thermal Palace Otelin ilk etabı olan apart etabı tamamlandı. Yalova bölgesinin saray konseptinde bes yıldızlı en büyük termal oteli olacak olan Yalova Thermal Palace'ta ise son viraja girildi. Proje tam olarak faaliyete başladığında çoğunluğu Yalova'dan olan yaklaşık 600 kişiye istihdam sağlanması öngörülüyor. 716 odalı Yalova Thermal Palace'ta 2 bin 200 yatak kapasitesi ve 5 bin metrekarelik sağlık, spa ve kür merkezi bulunuyor. Otel içinde 1600 kişilik kongre salonu da yer alıyor. Yalova'ya saray konseptinde termal otel yapan şirket, talep üzerine 12 adet kral dairesi de yaptı. Kral dairesinin geceliği 10 bin avro olarak planlandı. Projede bir de başkanlık süiti bulunuyor. Başkanlık ... süitinin büyüklüğü 1000 metrekare. Buranın da geceliğinin 40 bin avro olması düşünülüyor. Bugüne kadar daha çok otel ve devremülk yatırımlarıyla ön plana çıkan Karaderili Şirketler Grubu yatırımda yeni rota olarak kendisine gayrimenkulü seçti. Şirket olarak yaptıkları işi en ince ayrıntısına kadar düşünüp yatırım yapmadan geniş bir fizibilite çalışması yaptıklarını belirten Karadereli Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, "Gayrimenkule girme kararı öncesinde çok fazla araştırma yaptık. Konut inşaatına Yalova'dan başlamamızın nedeni burada süren otel ve devremülk yatırımlarımızın olmasıydı. Bu yatırımlar nedeniyle bölgeyi yakından tanıma imkanımız oldu. Termal otel yatırımımız bölgeyi canlandırdı ve yabancı yatırımcıların da ilgisini buraya çekti. Arsa fiyatları birden pahalılaştı. Tüm bunlar olurken bölgedeki gelişmeye ve kalkınmaya ayak uyduracak nitelikte konutlar olmadığını gördük. Bu nedenle de hemen otel inşaatımızın arkasındaki araziyi satın alarak buraya proje yapmaya karar verdik" bilgisini paylaştı.

ARAP YATIRIMCIYLA YOL ALACAK

Proje için yabancı yatırımcılardan da çok sayıda teklif alan şirket, inşaat ... için körfez yatırımcılardan biri ile el sıkıştı. İlk gayrimenkul projesinde toplam 600 villa bulunacak. Karaderili, "Daha şimdiden kendi etrafımızdan da çok* sayıda talep var. Hadi satışa çıkın da bizde alalım diyorlar. Projenin lansmanını ve satışını bu yıto sonu en geç 2017'nin başı gibi yapmayı plartfcıyoruz" bilgisini verdi.

DEĞERİ 170 MİLYON DOLAR

Yalova'da inşa edilecek 600 villadan oluşan projenin yatırım değeri 170 milyon dolar olarak hesaplandı. Orhan Karadereli, otel ve 600 konutlu villanın toplam yatırım değerinin ise 350 milyon dolar olduğunu aktardı. Villa projesinde sosyal donatılara da geniş yer ayrılacak. SIRADA İSTANBUL VAR Şirket konut yatırımlarına Yalova'nın ardından İstanbul ile devam edecek. Karaderili, "Projenin içinde bir de otel bulunacak. Satışa sunulan konutlar da kullanılmayan dönemlerde otel müşterisine kiralanabilecek. İlgi alanımız Türkiye'nin yer yeri" dedi.