Karaderili Grouptan Termal Turizme İki Dev Tesis

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Termal sağlık turizminin yükselen yıldızı KaraderiliŞirketler Grubu, turizm tesislerine Yalova ve Balıkesir'de iki dev proje daha ekliyor. 
Otelcilik, devre mülk ve devre tatil gibi alanlardaki 17 yıllık tecrübesiyle yola çıkan KaraderiliGrup, Türkiye'de son yıllarda her kesimden insanın sağlıklı yaşam için tercih ettiği termal turizme yatırımlarını sürdürüyor. 2 otel ve 1 termal tesisini geçtiğimiz senelerde açan grubun Yalova ve Balıkesir'de inşaatları devam iki yeni projesi daha bulunuyor. 

DENİZ DERELLI: TERMAL TURİZM DAHA ÇOK DESTEKLENMELİ Türkiye'nin termal turizm alanında önemli lokasyonlardan biri olduğunu söyleyen Karaderili Grup Bayi ve Acente Koordinatörü Deniz Derelli. firmanın geleneksel turizmle birlikte termal tesislere verdiği önemi şu sözleriyle aktarıyor: "Türkiye, termal su kaynaklan bakımından Avrupa'da birinci, dünyada yedinci sırada olmasına rağmen, ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayıştan olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmıştır. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır. 
Türkiye'de gerek termal ve mineral sularının zenginliği, gerekse bölgesel ... ayrıcalıklar, sağlık turizmini hedef alan katılımcıları cezbeden niteliktedir. Fakat bu zenginlik ve farklılıkların ulusal ve uluslararası misafirlere doğru aktarılması, tanıtımlarının devlet ve medya desteğiyle geliştirilmesi gerekmektedir."
SIRADA İKİ YATIRIM DAHA VAR
İlk tesisini Kuşadası'nda Holiday Leisure Club adıyla açan Karaderili Grup, Bodrum'un incisi Akyarlar'ın mavi bayraklı denizine nazır Mio Bianco Resort'te ikinci yatırımını yaptı. 
ilk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet'teki Emet ThermalResort&Spa'yla yapan grup, termal turizme önemli bir tesis daha kattı. Tesis, gerek doğası, gerekse termal suyunun faydalarıyla Türkiye'nin örnek tesisleri arasına girdi. 
Karaderili Grup'un "Vizyon Projesi" olarak adlandırdığı en büyük yatırımı Termal Otel, Devremülk ve Spa merkezi konseptinde; Yalova ili Termal ilçesi Akköy'de 3 etap şeklinde inşa ediliyor, ilk etabı tamamlanan Yalova ThermalPalace projesinin yanı sıra grubun Balıkesir Laguna Thermal inşaatı da devam ediyor.