Karaderili Group İki Yeni Yatırımla 200 Bin Kişiyi Termal Suyla Buluşturacak

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Termal turizm alanında 17 yıldır faaliyet gösterenKaraderili Şirketler Grup, Emet Termal Resort&Spa'nın yanı sıra Yalova ve Balıkesir'de inşa ettiği tesislerinde 200 bin kişiyi termal sularla buluşturmayı hedefliyor. Yalova da 55 milyon avro ile 2 bin 200 yatak kapasiteli otel inşaatı devam eden grubun, Balıkesir'deki otelinin yatırım maliyeti yaklaşık 40 milyon avro olacak. 

İlk termal yatırımını, işletmesini devraldığı I Kütahya'daki Emet Termal Resort&Spa'yla yapanKaraderili Grup, Yalova'nın termal ilçesi Akköy'de 3 etap şeklinde inşa ederken, Balıkesir'de yapımı süren, Balıkesir Laguna Thermal ile termal otel sayısını arttırmayı planlıyor. Termal ve sağlık turizmine yönelik yatırımlarla ilgili bilgi veren Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, Türkiye'nin dünyada termal kaynağa sahip sayılı ülkelerden olduğunu belirterek, yatırımlarında termal otellere yoğunlaştırdıklarını kaydetti. Derelli, Kütahya, Yalova ve Sındırgı'daki 3 termal tesisle yılda 200 binden fazla tatilciyi ağırlamayı hedeflediklerini kaydetti. Derelli, "Ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmış. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ... ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacak" diye konuştu. 

Yalova'ya Marmara'nın en büyük termal yatırımı Yalova ve Balıkesir'de iki önemli projeyi hayata geçireceklerini açıklayan Derelli, Yalova'daki projenin Marmara bölgesinin en büyük termal yatırımı olduğunu savunarak şöyle devam etti: "Şu anda Yalova'da 2 bin 200 yatak kapasiteli ülkemizin en büyük termal turizm kompleksi inşaatımız devam ediyor. Sadece inşaat için ilk etapta 55 milyon avro yatırım yapılacak. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede yer alacak fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar geniş tutuldu. Balıkesir ilimizde de yaklaşık 40 milyon avro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz.