Karaderili Dev Sağlık Turizmi Yatırımlarıyla 2016 Da Da İddialı

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Karaderili, dev sağlık turizmi yatırımlarıyla 2016'da da iddialı! 20 yıldır sağlık turizmine büyük yatırımlar gerçekleştiren Karaderili Şirketler Grubu, "Sağlık turizminin yükselişi sürecek" diyor. 
Türkiye'nin sağlık turizmindeki potansiyeli enerjiye dönüşmeye başladı Dünyanın en önemli sıcak su kaynaklarına sahip olan ülkelerden biri olan Türkiye'de hizmet kalitesi de yükselmeye başladı Dünyanın yedinci. 
Avrupa'dakı ise en kaliteli termal su kalitesine sahip olan Türkiye, termal tesislerine de kalite getirince "Sağlık turizmi' alanında söz sahibi bir ülke haline geldi Özellikle 2015 yılında Tunzm Bakanlığı nın termal yatırımlara öncelikli teşvik yatırımı imkanı vermesi ile dünya ile yarışır tesisler yapılmaya başlandı. 

ORHAN KARADERİLİ: "TERMAL TESİSLERİMİZ AVRUPA'YA 12 AY BOYUNCA HİZMET VERİYOR"

Karaderili Şirketler Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili'nın yaptığı açıklamada. 
Ülkemizin termal suları, hem debi ve sıcaklıkları hem de çeşitli fiziksel ve kimyasal özelliklen ile Avrupa'daki termal sulardan daha üstün nitelikler taşımakta. 
Geçmişte hamam kültürü olarak algılanan kaplıca ve termal donatılar, yapılan yurt dışı ve yurt içi tanıtımlar, konu ile alakalı yurt içi fuarlarımızı kapsamlı çalışması ve ... devlet desteğinin artması ile olması gereken yere doğru hızla ilerlenmesini sağladı. Tesislerin kalitesinin artması, artan kaliteye rağmen fiyatların Avrupa ve diğer ülkelere kıyasla uygun olması turistlerin sağlık turizminde Türkiye'yi tercih etmesine neden oldu" dedi. Termal turizmin artış ivmesinin lüks tesislerle artacağını belirterek sözlerine devam eden Karaderili. Türkiye'de termal tesislerde Avrupa seviyesini yakalamaya başladı. Ortadoğu nun son 3 yıldır keşfettiği termal sularımızı özellikle İskandınavlar çok seviyor Termal tesislerimiz Avrupa'ya 12 ay boyunca tam sezon hizmeti veriyor" dedi 

KARADERİLİ'DEN MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Sağlık lurizmi sektörünün yükselen yıldızı Karadenlı, sektöre gelen talebe yalınınla yanıt vererek yükseliyor. 3 termal tesisle senede 200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı ve termal şifa ile buluşturmayı hedefleyen, Karaderili, Kütahya Emet'teki Eıııel Termal Olel'le ilk yatırımı yapan Karaderili, bu tesisle tecrübesini arttırdı ve talebi karşılamak ıçiıı Yalova'ya Marmara bilgesinin en büyük Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden esinlenerek 50 bin metre kare üzerine ilk etap da 55 milyon Euro harcayarak 2.200 yatak kapasiteli bir ... otel inşa ediyor.2016 yıl ilerisinde de hizmete girecek olan dev proje atılış içııı gün sayıyor. 
Marmara'nın en büyük termal oteli olma özelliğini taşıyan proje şimdiden turizm acentelerinin gözdesi haline geldi.


"AVRUPA, ORTADOĞU, İSKANDİNAVLAR BİZDEN DAHA BİLİNÇLİ"

Avrupa, Ortadoğu ve İskandinavlar'ın Türkiye'den daha bilinçli olduğunu anlatan Karaderili sözlerini şöyle sürdürdü: Termal suların fayda ve kullanımı açısından daha bilinçli olan Avrupa nüfusunun da algısı, ülkemize yapılan büyük ve nitelikli yatırımlar doğrultusunda arttırılmakta Bu tarz yerli ve yabancı taleplerin oluşması ile termal otelcilik, yüksek hizmet kalitesi ile ülkemizde olması gereken yere hızla ilerledi. 

Ülkemiz, kaplıca ve hamam kültürü bakımından zengin bir geçmişe sahip bir ülke. Yeraltı termal kaynaklarımızın Anadolu'nun dört bir yanında bulunması bizleri termal sulara karşı her daim aşina kılmıştır. Fakat bizler termal su ve bu sular ile yapılan terapılen Avrupa ve İskandinav ülkeleri kadar bilinçli kullanmıyoruz Bu ülkelerde yaşayan insanlar termal suları, tedaviyi destekleyici unsurdan ziyade bağışıklık sistemini ve bedenin fiziki yapısını güçlendiren gereksinimler olarak kullanmaktadırlar. ... Bu durum Avrupa ve ilgili ülkelerde yerleşmiş bir kültür niteliğindedir. Ülkemizde, yakın geçmişten bugüne geldiğimizde yavaş yavaş tüketici algısı bu kültüre yaklaşmaktadır. Geçmiş tarihlerde sadece rahatsızlığı olunca hatırlayan misafirlerin yoğunluğu söz konusuyken, yavaş yavaş vücudunu ve sağlığını korumak isteyen misafirleri de termal otellerde görmekteyiz