Karaderiliden Türkiyenin şifa kaynaklarına milyon dolarlık yatırım

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Türkiye termal sulan bilinçli kullanmıyor

Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, Türkiye'deki termal su kaynaklarının bilinçsiz kullanıldığını söyledi. 
Karaderili Şirketler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili'nin yaptığı açıklamada" Ülkemizin termal suları, hem debi ve sıcaklıkları hem de çeşitli fiziksel ve kimyasal özellikleri ile Avrııpa'daki termal sulardan daha üstün nitelikler taşımakta. Geçmişte hamam kültürü olarak algılanan kaplıca ve termal donatılar, yapılan yurt dışı ve yurt içi tanıtımlar, konu ile alakalı yurt-içi fuarlarımızın kapsamlı çalışması ve devlet desteğinin artması ile olması gereken yere doğru hızla derlenmesini sağladı" ifadelerini kullandığı konuşmasında şunları söyledi: "Tesislerin kalitesinin artması, artan kaliteye rağmen fiyatların Avrupa ve Diğer Ülkelere göre uygun olması turistlerin sağlık turizminde Türkiye'yi tercih etmesine neden oldu. Karaderili, termal turizmin artış ivmesinin lüks tesislerle artacağını be1 ut erek. "Türkiye'de termal tesislerde Avrupa seviyesüıi yakalamaya başladı. Ortadoğu'nun son 3 yıldır keşfettiği termal sularımızı özellikle İskandinavlar çok seviyor. 
Avrupa' ya Termal tesislerimiz 12 ay boyunca tam sezon hizmeti veriyor." TÜRKİYE TERMAL SULARI BİLİNÇLİ ... KULLANMIYOR Karadirili; "Termal suların fayda ve kullanımı açısından daha bilinçli olan Avrupa nüfusunun da algısı, ülkemize yapılan büyük ve nitelikli yatırımlar doğrultusunda arttırılmakta. Bu tarz yerli ve yabancı taleplerin oluşması ile termal otelcilik, yüksek hizmet kalitesi ile ülkemizde olması gereken yere hızla ilerledi" ifadelerine yer verdiği konuşmasına şöyle devam etti: "Ülkemiz, kaplıca ve hamam kültürü bakımından zengin bir geçmişe sahip bü* ülke. Yeraltı termal kaynaklarımızın Anadolu'nun döıl bü- yanında bulunması bizleri termal sulara karşı her daim aşina kılmıştır. Fakat bizler termal su ve bu sular ile yapılan terapileri Avrupa ve İskandinav ülkeleri kadar bilinçli kullanmıyoruz. Bu ülkelerde yaşayan insanlar termal suları, tedaviyi destekleyici unsurdan ziyade bağışıklık sistemini ve bedelim fiziki yapısını güçlendiren gereksüıimler olarak kullanmaktadırlar. Bu durum Avrupa ve ilgili ülkelerde yerleşmiş biı- kültür niteliğindedir. Ülkemizde, yakııı lerde gömlekteyiz. 

KARADERİLİ'DEN TÜRKİYE'NİN ŞİFA KAYNAKLARINA MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Sağlık turizmi sektörünün yükselen yıldızı Karaderili, sektöre gelen talebe yatırımla yanıt vererek yiiklamak için Yalova'ya Marmara bilgesinin ... en büyük Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden esinlenerek 50 büı metre kare üzerine ilk etap da 55 milyon Euro harcayarak 2200 yatak kapasiteli bir otel inşa ediyor.2016 yıl içerisinde de hizmete gü'ecek olan dev pro je açılış için gün sayıyor. Marmara'nın En geçmişten bugüne geldiğimizde yavaş yavaş tüketici algısı bu kültüre yaklaşmaktadır. Geçmiş tarihlerde sadece rahatsızlığı olunca hatırlayan misafirlerin yoğunluğu söz konusuyken, yavaş yavaş vücudunu ve sağlığını korumak isteyen misafirleri de termal otelseliyor. 3 termal tesisle senede 200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı ve termal şifa ile buluşturmayı hedefleyen, Karaderili, Kütahya Emet'teki Emet Termal Otel'le ilk yatırımı yapan Karaderili, bu tesisle tecrübesini arttırdı ve talebi karşıbiiyük Termal oteli olma özelliğini taşıyan proje şimdiden Turizm acentelerinin gözdesi halme geldi.Karaderili'ııin Termal yatırımları Balıkesir Sındırgı'da başlangıçta 40 milyon Euro Tuk yüıe termal Otel yatırımı ile devam ediyor.