Hedefimiz 200 Bin Kişiyi Termal Şifayla Buluşturmak

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Türkiye, termal su kaynakları bakımından Avrupa'da birinci, dünyada ise yedinci sırada yer alıyor. Fakat gerek yatırımcılar gerekse vatandaş bu şifa kaynağından yeterince faydalanamıyor. 
17 yıldır bu alanda faaliyet gösteren Karaderili Grup, Yalova ve Balıkesir'de inşa etmeye başladığı dev tesisler bittiğinde 200 bin kişiyi şifalı termal sularla buluşturmayı hedefliyor. 
Termal suların tarihten beri şifa kaynağı olarak bilindiğini söyleyen Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, "Ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmıştır. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır." dedi. İlk termal yatırımını, işletmesini devraldığı Kütahya'nın Emet ilçesindeki Emet ThermalResort&Spa'yla yapan Karaderili Grup, Yalova ili Termal ilçesi Akköy'de 3 etap şeklinde inşa edilmekte olan termal otel ve Balıkesir'de yapımı süren, Balıkesir Laguna Thermal ile termal otel sayısını artırmayı planlıyor. 

Şirket yetkilileri, geçtiğimiz pazar günü Kütahya Emet'te bir basın toplantısı gerçekleştirdi. 
Derelli, Kütahya, Yalova ve Sındırgıdaki 3 termal tesisle senede 200 ... binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Deniz Derelli, son olarak Emet'e ciddi yatırım yapmak istediklerini ancak bunun önünde bazı engellerin olduğunu belirtti. Öncelikli sıkmtıla1 rının yol sorunu olduğunu dile getiren Derelli, şunları kaydetti: "Yollar bozuk olduğu için ulaşımda sorun yaşanıyor. Haliyle ilgili şirketler buraya turist getirmekten çekiniyorlar. 
Biz de buralara çok büyük yatırımlar yaparak, yerli ve yabancı turist getirmeyi planlıyoruz