Emette Toplu Sünnet Töreni

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Vali Şerif Yılmaz; Emet Kaymakamlığı, Emet Belediye Başkanlığı ve Karaderili Şirketler Grubunun işbirliği ile düzenlenen "Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni" programına katıldı. 
merasimidir. Belki çok basit gibi gözükebilir, bunu hastanede yaptırabilirsiniz ama bunun bizlere verdiği başka mesajlarda var, Sünnet sadece sünnet olmayla kalmıyor, hayatımızın her aşamasında yaşamamız gereken bir takım değerler, bir takım şartlar var ve bunları yaşamamız içinde değerlerimizi öğrenmemiz gerekiyor" dedi. 
Protokol konuşmalarının ardından sünnet olan 8 erkek, kulağı delinen 10 kız çocuğuna protokol üyelerince takı töreni yapıldı. Takı Töreni ardından Gazi Emet Ortaokulu Halk Oyunları Grubu gösterisini sundu ve yerel sanatçılar tarafından konser verildi. 

Toplu sünnet programına, Vali Şerif Yılmaz ile Emet Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldılar. MERVE ERGÜIN Emet İlçesi Thermal Resort Hotel'de düzenlenen geleneksel toplu sünnet kulak delme ve küpe takma programında bir konuşma yapan Vali Yılmaz şu ifadeleri kullandı: "Çok değerli meslektaşım, Sayın Belediye Başkanımız, değerli mesai arkadaşlarım, hanımefendiler, beyefendiler, sevgili ... çocuklar... 

Bu mutlu gününüzde hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Allah bu mutluluğunuzu daim etsin. Tabi sünnet merasimini başka yerlerde yapıyorduk ama kulak derme merasimine meslek hayatım boyunca ilk defa katılıyorum. Belediye Başkanımıza böyle bir düşünceden dolayı teşekkür ediyorum. Belediyecilik sadece bina yapmak, yol yapmak değil, idarecilik sadece Fiziki mekan, asfalt yapmak veyahutta bir takım tesisler yapmak değil, bizim yaşayan insanımızla her zaman her an beraber olmamız, beraber paylaşmamız, birbirimize destek olmamız gerektiğini düşünerek, işte bugün burada yapılan organizasyon çok önemlidir diye düşünüyorum. Sünnet olma merasimini de çocuklarımız artık bugünden itibaren genç oldular, inşallah diğer mürüvvetlerini de sizlerde ailelerle birlikte hepimiz yaşarız, görürüz. Kısmet olur da belki bir gün beraberde olabiliriz. Bizim birtakım gelenek ve göreneklerimiz var. Eğer bugün ülke olarak, millet olarak bugünlere kadar gelmişsek, ecdadın bize bıraktığı bu emaneti gelecek nesillere aktarmamız, bunları muhafaza etmemiz lazım, bunları yaşatmamız lazım.