Emetin Termal Suları Şifa Kaynağı

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Kütahya'nın Emet ilçesinde içilebilir su kaynakları da bulunan termal bölgesi, bir çok hastalığın tedavisinde şifa dağıtıyor. Dünyada sadece iki yerde bulunan yosunlu havuz ve termal suların her geçen gün birçok hastalığın tedavisinde yardımcı olduğu ortaya çıkıyor. Şifalı sular şimdide şeker hastaların yeni umudu oldu. 

Termal tesisleri 17 yıl işletme hakkını elinde bulunduran Karaderili şirketler grubu, otelin işletmesini aldıktan bu yana, çeşitli araştırma ve çalışmalarla bu bakir keşfedilmeyi bekleyen şifalı suların, hangi hastalıklarda yardımcı tedavi olacağının tespitini yaptırıyor. Şirket, Kütahya'nın Emet ilçesi , Yalova ve Balıkesir de termal sağlık tesisleri açarak , tüm dünyadaki insanlara hizmet vermeyi hedefliyor. 
Bu sağlık sektöründe yeni çığır açması beklenen bu önemli gelişmeler hakkında, Karaderilişirketler grubu bir basın açıklamasında bulundu. 
Emet termal resort otelde gerçekleşen basın ile söyleşide, Karaderili şirketler grubu bayi ve acente genel koordinatörü Deniz Derelli, termal turizmi ve sağlık turizmi konusunda bilgiler verdi. 
Deniz Derelli şirketlerinin 17 yıldan bu yana turizm sektöründe faaliyet gösterdiğini, şimdiki hedeflerinin ise sağlık tesisleri açarak tüm dünyadaki hasta ... insanların, termal sular ile şifa bulmalarının olduğunu söyledi. Derelli, "Şirket olarak, son yıllarda önceliğimizi termal suların olduğu bölgelere verdik. Şu anda Yalova da 2 bin 200 yatak kapasiteli ülkemizin en büyük termal turizm kompleksi inşaatımız devam ediyor. Sadece inşaat için ilk etapta 55 milyon euro yatırım yapılacak. Bu nedenle ülkemiz için ne kadar önemli bir tesis olduğu aşikardır. Balıkesir ilimizde de yaklaşık 40 milyon euro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz. Emet ilçemizde de sağlık turizm konusunda da önemli yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Ancak burada birkaç sorunlarımız var bunları açmayı hedefliyoruz. Öncelikle yol sorunumuz var, maalesef yollar çok bozuk, bu nedenle şirketler buraya yerli ve yabancı turist getirmekten çekiniyorlar. Ama aldığımız haberlere göre yolların devlet tarafından ihalesi yapılmış ve şirkete verilmiş, en kısa sürede yol sorunu umarım çözülecektir. 

Bir diğer önemli sorunumuz. Buradaki kiracı olma durumumuz, bu alanlar Emet belediyesinin, yarın buraya başka belediye başkanı geldiğinde bizle çalışmak istemeyebilir. Bizde buralara çok ... büyük yatırımlar yaparak, yerli ve yabancı turist getirmeyi planlıyoruz. Ancak bunları yapabilmemiz için , bu alanlarda yatırımlarımızı amorti edecek süreler kalmalıyız. Bizim buralara yatırım yapmamız demek, ilçenin termal konusunda gelişmesi, ilçe halkına yeni iş alanları oluşması demektir. Emet halkı ile birlik beraberlik içerisinde bu eşsiz termal sulara sahip bölgemizi tüm dünyada duyurmak istiyoruz. 
Bugünkü en önemli konumuz ise, belki de ülkemizdeki şeker hastalarına umut olacak su kaynağı , bu kendi cazibesi ile akan suyumuz , günde sadece bir bardak kullanıldığında, vücuddaki şekeri çok yüksek oranda düşürüyor. Ülkenin her yerinden bu suyu kullanmak için hastalarımız buraya geliyor. Şimdi şirket olarak, sağlık bakanlığına başvuru yapıp suyun analizlerini yaptıracağız. Umarım sonuçlar pozitif çıkar ve hastalarımız için bir umut oluşmuş olur" ifadelerini kullandı