Elvan Karaderili: Başarının Sırrı Tutkuda Saklı

Karaderili Şirketler Grubu Editör 4 Nisan 2018

Turizm sektörüne nasıl atıldınız? 
Lisans eğitimim devam ederken, her yaz tatilinde Bodrum'da belli başlı otellerin farklı departmanlarında çalıştım. 
Tatilimi yaparken edindiğim tecrübeler bugünkü kariyerimde birer basamak oldu. Mezun olduğum sene İstanbul'da uluslararası bir turizm firmasında tatil satış ve pazarlama departmanında çalışmaya başladım. O dönemde bu yolda beraber yürüdüğüm HAYAT  arkadaşım ve ortağım olan Orhan Karaderili ile tanıştım ve yatırımlarımıza başladık. 

C Nerelerde otelleriniz var? 

E.K. Karaderili Şirketler Grubu'nun ilk tesisini Kuşadası'nda Holiday Leisure Club adıyla açtık. 
Bodrum'un incisi Akyarlar'ın mavi bayraklı denizine nazır Mio Bianco Resort'le ikinci yatırımımızı yaptık. 
İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet'teki Emet Thermal Resort&Spa'yla TUTKUDA SAKLI Gelecek planının "Sağlığın kaynağına inip, turizmin zirvesine çıkmak" olduğunu savunan Elvan Karaderili ile iş hayatı üzerine konuştuk. simge Yücepur Elvan Karaderili yaptık, termal turizme parmakla gösterilen bir tesise imza attık. Karaderili Şirketler Grubu'nun en büyük yatırımı termal otel, devremülk ve spa merkezi konseptinde; Yalova ili termal ilçesi Akköy'de üç etap şeklinde inşa ediliyor... 
Yalova Thermal Palace projemizin ilk etabını tamamladık ve hizmete açtık. Otel saray konseptinde ve Marmara'nın en büyük termal ... tesisi. 

C Başarının sırrı nedir? 

E.K. İşini severek ve tutku ile yapmak. Başarımızın temelinde hem eş hem de iş ortağı olduğum eşim Orhan Bey ile birbirimizi tamamlamamız var. Ben Svveetland'ın da söylediği gibi "Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil." Ve ben bu yolculuğun ancak bir ekip çalışması ile gerçek anlamda başarılı olarak tanımlanabileceğine inananlardanım. Ayrıca ailesine ve dostlarına çok değer veren ve hayatın ancak onlarla anlam kazandığına inanan bir insanım. 
Umarım konuklarımız bu sıcak, samimi, kucaklayan, aile ortamını tesisimizde de hissedecekler. 

C Sizce bu yılın turizm trendleri neler? 

E.K. Termal otelcilik günümüzde, sağlık, spa ve wellness turizmiyle iç içe geçti. Son yıllarda sağlık turizmi ülkemizin de zengin kaynakları açısından çok gelişti ve bir trend oluşturdu. Sağlık turizmi yatırımları sadece kaplıca ve içmece hizmetleri ile değil, geniş kür seçenekleri ile misafirlerine hizmet verecek duruma geldi. Bu geniş yelpaze, yediden yetmişe her yaştan misafire hizmet ettiği için termal turizm algısının büyük bir ivme ile gelişmesine sebep ... olup yaz, kış 12 ay faydalanıldığı için de ciddi bir trend haline gelmiştir. 

C Gelecek ile ilgili planlarınız neler? 

E.K. Şehir içi oteli olarak özellikle İstanbul ayağında bir otel açmak için gerekli araştırmaları yapıyorum. Ya kendimize ait bir otel ya da zincir otellerden bir kuruluşun İstanbul ayağı olmak şu anki önemli projelerimden biri.