Tatil beldelerinde yerli turist artacak

  Avrupa ve Rusya'dan gelen iptaller, sektörü yerli turizme yönlendirdi. Bu yüzden fiyatların düşeceğini öngören turizmciler, açığın yurtiçi tatilcilerle kapanacağını düşünüyor Turizmciler, yerli turistin oteller arasındaki rekabet ve~= indirimlerle, hiç olmadığı kadar uygun rakamlara tatil yapma imkânı elde edeceğini söylediler. 
  Rusya ve Avrupa'dan gelen tur iptalleri, turizcileri yerli turiste yönlendirdi. Turizmciler, açığın yurtiçi tatilcilerle kapanacağını düşünüyor. Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, iptallerin ardından oda ile tur fiyatlarının ineceğini ve tatil beldelerine yerli akınının artacağını söylüyor. Karadeı ili Şirketler Grubunun Yönetim Kumlu Başkanı Orhan Karaderili de 2016 ve 2017'de Türkiye'den müşterilerin yoğun olacağını; yerli turistin daha uygun fiyatlar ile tatil yapılacağını belirtiyor. 

  OTEL FİYATLARINDA İNDİRİM

  Ali Onaran ve termal oteller ile anılan Karaderili Şirketler Grubıfnun Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, turizm sektörünün son durumu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Yaşanan olumsuzluklara rağmen 20162017 dönemindeden ümitli olan Onaran, dışarıdan gelen tur iptallerin acente ile otel fiyatlarını indirdiğini, indirmeye devam edeceğini ifade ediyor. Buna karşılık tanıtım hamlelerini arttırdıklarını aktaran Onaran, operatörlerin ve otellerin indirimlerinin yüzde 30"u bulduğuna işaret ediyor. Onaran, "Yerli turist adedi artıyor. Bizim müşterilerimiz 2015e göre yüzde 70-80 oranında artıyor. Çünkü otel fiyatları yüzde 20-25 daha uygun. Fiyatlarda indirim var, bu da kuşkusuz yerlilerin lehine. Zannediyorum yerlilerin tatil beldelerinde yoğunluğu 2015'te yüzde 10 idi, bu sene yüzde 17-18'i görür" diyor. 

  BÜYÜK REKABET YAŞANACAK

  Yeni kampanyalar düzenleyeceklerini duyuran Karaderili, '"Biz otelciler, bu kampanyalar ile daha evvel mekânlarımızda görmediğimiz sayıda yerli turisti ağırlayacağız. Bu alanda da büyük bir rekabet görülecek. 2016 ve 2017 dönemlerinde yerli turist hiç olmadığı kadar uygun rakamlarda tatil yapma imkânı elde edecek" dedi. Karaderili, ayrıca Türkiye'ye yabancı turist ilgisinin de devam ettiği kanaatinde. Terör olaylarının ardından Avrupa'dan geliş gidişlerin gerilediğini, ancak bölge ülkelerinden rağbetin devam ettiğini dile getiren Karaderili, şöyle devam ediyor: "Bölge ülkeler bundan pek etkilenmedi. Örneğin İran'dan gelecek turist sayısında artış öngörüyorum. Arap turistin Türkiye'ye olan ilgisinin aratarak devam edeceğini tahmin ediyorum. Arap turist için benim şöyle bir sözüm vardır: vhat they here is ezan vvhat tlıey eat is helal". 
  Buradan yola koyularak dünyanın hiçbir yerinde bu modernlikte bir şehirde yapabilecekleri bir tatil yok. Hem bir Avrupa şehrinde uyanıp hem de helal yiyecek yiyebilecekleri bir yerdeler. 
  Onun için bu ilginin hâlâ devam edeceğini ve Arap ülkelerinden şu an çok küçük bir pay aldığımız kanaatindeyim. 
  Türkiye'nin bu varlığı yeni yeni keşfettiği kanaatindeyim." 

  

  © 2016 Karaderili Şirketler Grubu. | Designer By All Kurumsal Web Tasarım Yazılım - Creaadworks Dijital ve Sosyal Medya Ajansı

  Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek

  _ +
  img

  Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek