SAĞLIK TURİZMİ YÜKSELİŞE GEÇİYOR

Turizmde yeni trendin Termal olduğunu dile getiren Karadenlı Şirketler Gubu Ceo'su Tevfik Talaş, ' Sağlık turizminin yükselişi sürecek" dedi. 


Termal otelcilik günümüzde sağlık Spa ve VVelIness turizmiyle ıç içe geçti Son yıllarda Termal suların gücüyle gelen sağlık turizminde buyuk bir artış ve gelişme var Git gide artan bu durum Türkiye de bir trend oluşturdu. Sağlık turizmi yatırımları sadece kaplıca ve içmece hizmetleri ile değil geniş kur seçenekleri, lüks tesisler ile misafirlerine hizmet verecek duruma geldi Bu geniş yelpaze, 7 den 70 e her yaştan misafire hizmet ettiği için termal turizm algısının buyuk bir ivme ile gelişmesine sebep olup yaz kış 12 ay faydalanıldığı içinde ciddi bir trend haline geldi. 


Türkiye kaynak zenginliği bakımından dünyadaki ilk 7 ülke arasında, Avrupa daysa 1 sırada bulunuyor Kısacası, Türkiye, termal sular açısından adeta bir cennet Sağlık turizmine yaptığı yatırımlarla adından soz ettiren Karaderılı Şirketler Grubu Yalova Terma City, Kütahya Emet Termal Resort & Spa tesislerinin kalitesi bu ıkı bölgeye gereken önemi veren şirketlerin başında geliyor. 

Özellikle Şirketin Vizyon projesi olan Yalova da kı 5 yıldızlı lüks termal turizm kompleksi 5 000 metrekare sağlık, spa ve kur merkezi ile 2 200 yatak kapasiteli yatırımla yem ziyaretçilerinin karşısına çıkmak için son aşamaya geçti Otelde, fızık-tedavı ve rehabilitasyon merkezi açık-kapalı yüzme havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar da mevcut. Ziyaretçiler için her ayrıntının düşünüldüğü projede 8 tane aile hamamı, bay bayan ayrı hamamlar. Cilt Bakım odası fıtness, güzellik salonu, kapalı havuz, kese odası, plates studıo, sauna solaryum on bir tane terapi odası ıkı bayan terapi odası, termal sıcak su havuzu ve jakuzi, uç tane vıp terapi salonu, vitamin bar dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise proje Selçuklu ve OsmanlI mimarisinden esinlenerek yapılandırıldı.


Diğer bir yandan, Termal sular birçok hastalığa yardımcı etkende bulunuyor Şifalı suların yararlarını saymakla bitmiyor Selulıt, cilt deki kırışıklıklar, kilo problemi Cilt hastalıkları mide ve bağırsak sistemi hastalıkları, kadın doğum hastalıkları osteoporoz romatizma, gut sınır hastalıkları adale ağrıları ve solunum sistemi hastalıkları çocuklarda duruş, hareket ve denge bozukluğu termal suların yardımcı etkende bulunduğu hastalıklardan sadece bazıları Dünya dan da, Türkiye'ye Termal Sağlık Turizmi için gelenler her geçen yıl artış gösteriyor. Türkiye'de bulunan suların daha fazla minerale sahip olması, cazip fiyatlı lüks konaklama seçenekleri turistleri termal sulara çeken özelliklerden bazıları Ayrıca Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde sağlık turizminin fiyatlarının çok yüksek olması, yabancı turistlerin ilgisini Türkiye ye doğru yönlendiriyor. Özellikle, Almanya. Fransa Ingiltere, Avusturya, Iran, 
Iraklı turistler dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye termal sular için geliyor 


"Termal turizme ilgi her geçen gün artıyor" 
Karaderılı Şirketler Gubu Ceo'su Tevfik Talaş Termal su kaynaklarını kullanan turizm tesislerine sadece ülke içinden değil yurt dışından da ciddi bir yönelişin yaşandığını belirtti Talaş. "Termal turizm yükselişe geçiyor Bunu turizm verilerinden de anlamak mümkün Bizde Termal Turizm alanında yaptığımız yatırımlarla gerek turizm sektörüne gerekse turizm içinde gelişen bir kola dönüşen Termal Turizm alanına katkı sunmaya devam ediyoruz Termal turizmin her geçen gun daha da artan bir potansiyele kavuşacağına inanıyoruz" dedi

karaderili group