YALOVA'DA ARAP BAHARI

Yalova'da devlet başkanları ve kralların konaklayabileceği 180 milyon dolarlık dev yatırımda sona gelindi. Orta Doğu (ilkelerinden gelen yoğun talep üzerine 19 kral dairesinin sayısı 21'e çıkarıldı!.. 

YALOVA'nın Termal İlçesi'nde zengin  Araplar için yapılan geceliği 15 bin ve 25 bin dolarlık kral daireleri için talep patlaması yaşanıyor. Başlangıçta 19 adet olarak planlanan kral dairelerine ilgi yoğun olunca tesis her biri 500 metrekarelik mini saray görünümlü kral dairesi sayısını 21'e çıkardı. Toplam 250 dönüm üzerinde kurulu proje 2023 yılında tamamlandığında yıllık 700 bin kişiye hizmet verecek. Şu ana kadar 180 milyon dolarlık yatırımın yapıldığı projede toplam yatırım hedefi 500 milyon dolar. Arapların mülk edinmede tercih ettikleri bölgelerin başını çeken Yalova'nın Termal İlçesi'nde inşa edilen 180 milyon dolar yatırım bedelli dev tesis aynı anda kralın konaklamasına imkan sağlıyor. 


Hafta sonlarında kral dairelerinde konaklamanın çok yoğun geçtiğini belirten şirketin Ceo'su Tevfik Talaş (üstte), "Ortadoğu ülkelerinden yoğun talepler geliyor. Gelen misafirler kral dairelerini istediği için de sayıyı artırmak zorunda kaldık" şeklinde konuştu. 


17 bin dolara 500 metrekarelik dubleks dairede konaklayacak krallar, dilediklerinde geceliğine 25 bin dolar ödeyip başkan süitine de yerleşebilecek. Ortadoğu'dan gelen turistlerin taleplerine karşılık vermek maksadıyla Karaderili Şirketler Grubu tarafından Yalova'nın Termal İlçesi'ne bağlı Akköy'de yapımı' na 4 yıl önce başlanan termal şehir konseptli dev tesiste 19 kral dairesinden 4'ü 500 metrekare, geri kalanı ise 250 metrekare... Dairelerin içerisinde hem hizmetliler için, hem de çocuklar için 2 ayrı daire bulunuyor. Toplam 5 odası, bir termal hamam, 3 banyo ve bir masaj salonu bulunan dubleks süitlerin teraslarında da manzaraya karşı jakuzi yer alıyor.

karaderili group