KRAL DAİRELERİNDE TALEP PATLAMASI


Karaderili Şirketler Grubu'nun Yalova'da 180 milyon dolarlık yatırımla 4 yıl önce başladığı Terma City Otelinin kral daireleri, zengin Arapların gözdesi oldu Geceliği 15-20 bin lira arasında değişin kral dairelerinde adeta talep patlaması yasanıyor. 


Yalova bölgesinde zenginlerin konaklayabileceği tarzda tesislerin olmadığını fark ederek yatırım kararı alan Karaderili Şirketler Grubu Ceo'su Tevfik Talaş, 180 milyon dolarlık yatırımla 4 yıl önce hizmet vermeye başladığı Terma City Oteli'nin kral daireleri, zengin Arapların gözdesi oldu. Gelen taleplerden doğru bir yatırım yaptıklarını belirten Tevfik Talaş, gördükleri talepten dolayı memnun olduklarını söyledi. 


21 KRAL DAİRESİYLE HİZMETTEYİZ 
Özel olarak dizayn edilen, bin metrekare başkanlık süiti ve 250-500 metrekarelik büyüklüklere sahip 21 adet kral dairesinin bulunduğunu belirten Talaş, başlangıçta 19 olarak planlanan daire sayısını gelen talepler nedeniyle 21'e çıkarıldığını belirtti. Talaş, aynı anda 21 devlet başkanı ya da Körfez bölgesinden prens ve şeyhlerin kalabildiği tesiste, gecelik ücretlerin ise 15 bin dolardan başladığını ifade ediyor. Talaş, "Bir de başkanlık süitimiz var. Oranın gecelik fiyatı 25 bin dolar" şeklinde konuştu. 


BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK 
Özellikle hafta sonlarında kral dairelerinde konaklamanın çok yoğun geçtiğini belirten Talaş, "Ortadoğu ülkelerinden yoğun talepler geliyor. Gelen misafirler kral dairelerini istediği için de sayıyı artırmak zorunda kaldık" şeklinde konuştu. Toplam 2 bin 200 yatak kapasiteli otelin termal bölümlerine de misafir alınmaya başladığını söyleyen Talaş, şunları söyledi: "Otelin yapım kararı da Yalova bölgesine gelen körfezin büyük ailelerinin kalabileceği bir yer olmamasından ortaya çıktı. Yaptığımız bu projeyle Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Türkiye'de 21 kral daireli ve 1000 metrekarelik l başkanlık suitli termal oteli ilk kez yaptık." 


RAHATLIK İÇİN HERSEYİ DÜŞÜNDÜK 
Kral dairelerinin 17 adedi tek kat ve ortalama 250 metrekaren oluştuğunu vurgulayan Tevfik Talaş, "Kral dairelerinin 4'ü 500 metrekarelik dubleks 500 olarak planlandı. Dairelerde, ebeveyn yatak odası, ebeveyn banyo, ikinci yatak odası ve banyosu bulunuyor. Salon büyüklüğü ise 130 metrekare olarak belirlendi. Salonlarda, şömine, bar, piyano,tamamı özel tasarım yemek ve oturma grupları bulunuyor" dedi. 


MASRAFTAN KAÇINMADIK 
Dubleks kral dairelerinde ise diğerlerine ek olarak sauna, hamam, çalışma odası, bakıcı odaları, mutfak, 200 metrekare salon bulunduğunu belirten Talaş, şu bilgileri veriyor: "Ebeveyn yatak odasında kumandalı döner yatak, masaj yatakları ve elektrikli kumanda ile karartılabilen camlar kullanıldı" diye konuştu. Kral dairelerinde birinci sınıf mermere ve özel tasarım seramiklerin bulunduğunu, mobilyaların da özel tasarım olduğunu vurgulayan Tevfik Talaş, "Terasları büyük olan 6 adet kral dairesinin teraslarında manzaraya karşı separatörlü jakuzi bulunuyor."

 

karaderili group