YALOVA TERMA CITY AÇILIYOR

Karaderili Şirketler Grubu'nun 180 milyon dolarlık yatırımla 2014'te temelini attığı 2 bin 200 yatak kapasiteli Marmara Bölgesi'nin en büyük termal oteli Yalova Terma City'de son aşamaya gelindi. 5 yıldızlı Yalova Terma City'nin getirdiği yeniliklerle bölge turizmini canlandırması amaçlanıyor. 


Yüzde 40'ı Ortadoğulu yatırımcılar tarafından satın alınan hisseli tapu gayrimenkul kısmı, hizmet vermeye devam ederken otelin önemli müşteri kesiminin Körfez bölgesinden gelecek turistler olması bekleniyor. 


55 bin metrekarelik arazi üzerine kurulan ve yılda 700 bin turisti ağırlamayı hedefleyen Yalova Terma City'nin Amerika'dan Avrupa Birliği'ne ve Asya ülkelerine kadar geniş kapsamlı bir pazarlama faaliyeti de bulunuyor. 


Otelin 2019'un başlarında kapılarını açmayı planladıklarını belirten Karaderili Şirketler Grubu CEO'su Tevfik Talaş, 7 yıldız standartlarında hizmet 
kalitesi sunmayı hedeflediklerini söyledi. Bir diğer hitap edecekleri kesimin termal su kaynağına sahip olmaları nedeniyle sağlık turizmi olacağını vurgulayan Talaş, "Kireçlenmeden kaynaklı eklem yeri ağrıları olan misafirlerimiz bizi rahatlıkla tercih edebilecekler. Ana binanın altında 6000 metre karelik bir spa alanımız var. Burada kür merkezi olarak da faaliyet göstereceğiz" diye konuştu. 


İstanbul'a en yakın termal su bölgesi olma özelliğini taşıyan Yalova'nın turizm kapasitesini üçe katlaması beklenen Yalova Terma City'nin katma değerini özetleyen Tevfik Talaş, "Turistlerin Yalova ve yakın şehirlerde yapacakları alışverişlerle bölge ekonomisine 20 milyon dolarlık gelir sağlayacağını düşünüyoruz. Doğrudan Yalova'ya gelen turistlerimize İstanbul, Bursa ve çevre bölgeleri de kapsayacak şekilde paket turlar düzenlemeyi planlıyoruz" dedi.

 

#termacity #karaderili #karaderili group #karaderili şirketler grubu #yatırım #otel #termal #termal otel #yalova #turizm #termal tatil #sağlık turizmi

karaderili group